PORADNIK (OPIEKUNÓW) POCZĄTKUJĄCEGO PIŁKARZA

Poradnik (opiekunów) początkującego piłkarza

Gdzie odbywają się treningi ?

Większość treningów odbywa się na boisku LKS Ciężkowianka przy ul. Ciężkowickiej.

Innymi obiektami gdzie mają miejsce zajęcia to „orlik” w Pieczyskach lub sztuczne boisko na stadionie miejskim.

W okresie zimowym treningi odbywają się też na halach sportowych położonych na terenie Jaworzna – szczegóły u trenerów.

Trening a warunki pogodowe.

Treningi odbywają się w każdych warunkach pogodowych. Dzieci nie są z cukru więc mogą trenować podczas deszczu lub niskich temperatur (prosimy ubierać dzieci adekwatnie do warunków pogodowych) w przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków jak np. burze, śnieżyce, wysoki mróz – trening może być odwołany.

Jak zapisać dziecko do Klubu?

Aby zapisać dziecko do należy skontaktować się z trenerem i podać podstawowe dane osobowe i kontaktowe. Z powodu aspektów sportowo- organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona.

W jakim wieku musi być dziecko, aby zapisać je do klubu?

Prowadzimy nabór dzieci urodzonych w latach 2018 i starszych. W wypadku chęci zapisania młodszej osoby należy skontaktować się z trenerem prowadzącym odpowiednią grupę.

Jaki jest koszt treningów?

Składka członkowska wynosi 70 zł i jest przeznaczany w całości na potrzeby drużyn młodzieżowych naszego klubu. Płatność jest dobrowolna, brak uiszczenia opłaty nie powoduje odsunięcia dziecka od zajęć.

Kiedy można odbyć trening próbny?

Trening zapoznawczy można odbyć w dowolny dzień treningowy (według harmonogramu) po wcześniejszym kontakcie z trenerem prowadzącym odpowiednią grupę.

Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

Na zajęcia na sali gimnastycznej dziecko powinno posiadać buty sportowe z płaską podeszwą. Na początkowym etapie nie ma konieczności zakupu specjalistycznego obuwia piłkarskiego. W miarę wzrostu zaawansowania dziecka można rozważyć zakup butów typu „turf” lub korków do gry na boiskach trawiastych.

Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dzieci mogą przyjechać na trening już przebrane lub skorzystać z możliwości przebrania w szatni. Nie warto kupować drogich strojów dla dzieci indywidualnie – w celach reprezentatywnych stroje treningowe poszczególnych drużyn są w odpowiednim czasie ujednolicane. Dziecko powinno posiadać ze sobą także niegazowaną wodę mineralną.

Ile razy w tygodniu odbywają się treningi?

W zależności od grupy – w najmłodszej grupie 1 trening w tygodniu po 60 minut, w starszych grupach adekwatnie więcej.

Czy w treningach mogą brać udział dziewczynki?

Oczywiście ! Prowadzimy treningi dla wszystkich chętnych dzieci. Dziewczynki trenują w grupie razem z chłopcami.

Czym wyróżnia się klub LKS Ciężkowianka?

W przeciwieństwie do klubów i innych szkółek piłkarskich, dajemy szansę rozwoju wszystkim dzieciom, także tym, które w opinii dorosłych nie przejawiają, tzw. „predyspozycji do uprawiania sportu”. Podczas treningów, meczów i turniejów nasi podopieczni nie podlegają presji związanej z wynikami oraz zwyciężaniem za wszelką cenę (co nie oznacza, że same dzieci nie mają walczyć o jak najlepszy wynik). Rozwijamy u dzieci pomysłowość, kreatywność oraz dajemy dużą swobodę w podejmowaniu decyzji na boisku. Celem szkolenia jest sportowa edukacja najmłodszych wraz z ich wychowywaniem w duchu zasad fair play – tak na boisku, jak i poza nim. Kładziemy również duży nacisk na rozwiniętą komunikację na linii trener – rodzic. Pozwala to na budowanie zaufania i trwałych relacji.